Jak całkowicie wyłączyć alarm w domu? Poradnik

Jak wyłączyć alarm w domu

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że alarm w twoim domu zaczął dzwonić, a nie wiedziałeś, jak go wyłączyć? To doświadczenie może być bardzo frustrujące i stresujące, zwłaszcza gdy brak jest pewności, co zrobić w takiej sytuacji. 

Jak całkowicie wyłączyć alarm?

Po pierwsze, zawsze miej instrukcję obsługi alarmu pod ręką. Instrukcja wyłączania alarmu zawiera szczegółowe informacje dotyczące dezaktywacji alarmu oraz wskazówki dotyczące konserwacji i eksploatacji. Jeśli nie posiadasz instrukcji, możesz pobrać ją z internetu lub skontaktować się z producentem.

Jeśli alarm rozpocznie wycie, pierwszym krokiem jest wpisanie kodu dezaktywacyjnego wykorzystaj do tego panel sterowania alarmem. Ten kod powinien być znany tylko tobie i osobom, którym ufasz. W przypadku zapomnienia kodu, skontaktuj się z firmą, która zainstalowała alarm, lub producentem, aby uzyskać pomoc.

Jeśli resetowanie alarmu nie przynosi rezultatów, może to wskazywać na problem z systemem. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z firmą, która wykonała montaż alarmów, lub producentem, aby uzyskać wsparcie techniczne. Fachowcy będą w stanie zidentyfikować problem i podjąć odpowiednie kroki naprawcze, żeby system alarmowy w mieszkaniu ponownie działał poprawnie.

Co może uruchomić alarm w domu?

System alarmowy w mieszkaniu może zostać uruchomiony przez różne czynności, co może się sprowadzić do fałszywych alarmów. Oto niektóre przyczyny, które mogą spowodować zasilanie alarmu:

 • Ruch: Alarm może zostać uruchomiony przez ruch, jeśli tylko zostanie on wykryty przez czujniki PIR czy MW.
 • Pająki: Pająk może uruchomić alarm w domu, jeśli jego sieć dostanie się do czujnika ruchu lub jeśli pająk sam wędruje po pomieszczeniu i zostanie wykryty.
 • Zbyt wrażliwe czujniki ruchu: Czujniki ruchu mogą być zbyt wrażliwe, co może powodować niepotrzebne uruchomienie alarmu.
 • Awaria systemu alarmowego: Awaria w systemie alarmowym może spowodować fałszywe uruchomienie alarmu.

Aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów, warto zastosować zasady, takie jak:

 • Pamiętać o okresowym przeglądzie instalacji alarmowej.
 • Użyć jednocześnie różnych rodzajów czujników, aby zwiększyć skuteczność systemu alarmowego.
 • Uniknąć zbyt wrażliwych czujników ruchu.
Jak chronić swój dom i mienie przed kradzieżą

Jak rozbroić alarm domowy?

Aby rozbroić alarm domowy, wykonaj następujące kroki:

 • Wprowadzenie kodu użytkownika: Wprowadź kod użytkownika, który wpisujemy na klawiaturze alarmu. Monitor wyświetli informacje o dezaktywacji systemu bezpieczeństwa.
 • Naciśnij przycisk wybór: Aby dezaktywować system bezpieczeństwa (ROZBROJENIE), naciśnij przycisk wybór (prawy klawisz funkcyjny). W dolnym wierszu wyświetlacza klawiatury przez około 5 sekund wyświetlana będzie informacja o dezaktywacji systemu.
 • Wyłączenie sygnalizatorów dźwiękowych: Jeśli alarm został załączony, wprowadzenie kodu użytkownika wyłączy wszystkie sygnalizatory dźwiękowe i inne urządzenia alarmowe.

Deaktywacja alarmu bezpieczeństwa może być różna w zależności od modelu i producenta alarmu.

Jak wyłączyć alarm w domu?

Wyłączenie alarmu w domu może różnić się w zależności od systemu alarmowego, jaki masz zainstalowany. Oto ogólne kroki, które możesz podjąć:

 • Uprawnienia: Upewnij się, że masz uprawnienia do wyłączania alarmu bezpieczeństwa. Często wymagane są odpowiednie kody PIN lub hasła.
 • Użyj pilota zdalnego sterowania (jeśli jest dostępny): Jeśli posiadasz pilota zdalnego sterowania do panelu sterowania alarmem, znajdź przycisk do dezaktywacji lub wprowadź kod dezaktywacyjny.
 • Użyj panelu sterowania alarmem: Zazwyczaj systemy alarmowe posiadają panel sterowania z klawiaturą. Wprowadź odpowiedni kod PIN lub hasło, a następnie znajdź opcję dezaktywacji.
 • Aplikacja mobilna: Jeśli masz system alarmowy połączony z aplikacją mobilną, użyj jej do dezaktywacji alarmu bezpieczeństwa.
 • Skontaktuj się z firmą montującą alarm: Jeśli twój system alarmowy jest monitorowany przez firmę ochroniarską, możesz skontaktować się z nimi telefonicznie, aby uzyskać pomoc w dezaktywacji alarmu.
 • Instrukcja wyłączania alarmu: Sprawdź instrukcje dołączone do systemu alarmowego. Znajdziesz w nich szczegółowe informacje dotyczące wyłączania alarmu.

Formularz kontaktowy