Montaż alarmów 🔒 Alarmy domowe SSWiN oferta AJG

Montaż alarmów – Alarmy domowe – Montaż instalacji alarmowej w domu – Oferta AJG

Montaż alarmów

Alarmy domowe są obecnie dostępne w różnych konfiguracjach, w zależności od sposobu działania i miejsca ich zastosowania. Niekiedy domowe instalacje ostrzegawcze to prosty alarm do mieszkania, taki jak np. bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi i okien. Bardziej złożone systemy alarmowe np. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN), który swym zasięgiem obejmuje znacznie większe powierzchnie, wymagają z kolei – starannego planowania przez doświadczonego specjalistę z branży – systemy technicznej ochrony mienia. 

Technologia – alarmy domowe stale się rozwija i instalacja własnego systemu alarmowego w budynku stała się łatwiejsza niż kiedykolwiek. Aby zapewnić bezpieczeństwo domowników – montaż alarmów do monitorowania obiektów może obejmować m.in.: przewodowe lub bezprzewodowe systemy alarmowe, kamery bezpieczeństwa, czujniki dymu, czujniki ruchu i inteligentne dzwonki wideo. Bez wątpienia, instalacja alarmów może być idealnym rozwiązaniem – jeśli szukamy większego spokoju podczas pracy lub na wyjeździe na wakacjach.

Alarmy domowe – jaki alarm do domu?

Alarmy domowe w Polsce to wiele różnych opcji, z których możemy skorzystać – gdy chcemy zabezpieczyć swoją nieruchomość i uzyskać komfort psychiczny. Krajowy rynek oferuje rozmaite rozwiązania: od amatorskich konfiguracji, po profesjonalnie zainstalowane i zintegrowane systemy alarmowe. Gdy szukamy kompleksowych i skutecznych środków bezpieczeństwa do domu, bo zależy nam na osiągnięciu stanu braku zagrożenia – należy wybrać system alarmowy, który zostanie zainstalowany przez profesjonalistów z Agencji Ochrony. Należy mieć na uwadze fakt, że tylko właściwie zaprojektowane i fachowo wykonane instalacje alarmowe są w stanie zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa w domu. 

Alarmy domowe

Instalacje alarmowe SSWiN 

SSWIN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu) to powszechnie stosowana sekwencja wysokiej klasy zabezpieczeń, która jest montowana w obiektach publicznych, lokalach komercyjnych oraz domach prywatnych. SSWIN zabezpiecza nas przed: włamaniem, napadem, kradzieżą i próbami dewastacja mienia. W określonych przypadkach, poza rolą alarmową – SSWIN może pełnić także funkcje sterownicze i ma za zadanie zarządzanie budynkiem. 

Obecnie instalacje alarmowe SSWIM to podstawowy element elektronicznego bezpieczeństwa obiektu. Wypada nadmienić, że wybrane systemy mają możliwość obsługi ponad 200 czujek i mogą to być alarmy przewodowe lub bezprzewodowe. Współczesne programy do zarządzania SSWiN pozwalają na kontrolę online i sterowanie alarmem domowym nawet przez telefon komórkowy. Co więcej, ten system alarmowy z kamerami do domu – może chronić określone strefy wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Skontaktuj się z nami: tel: 52 585 15 20 lub mail: sekretariat@ajg.pl

Kiedy montować alarm w domu?

Głównym i najważniejszym powodem inwestowania w systemy alarmowe w nieruchomościach prywatnych jest powstrzymanie przestępczości i zapobieganie niebezpieczeństwom. Montaż alarmu jest szczególnie polecany osobom, które posiadają dom na obrzeżach miast, gdzie ryzyko jest znacznie większe, a także rodzinom często wyjeżdżającym na wakacje. Tak więc, oprócz tradycyjnych środków ostrożności, takich jak: drzwi i okna antywłamaniowe, solidne zamki i rygle w drzwiach – instalacje alarmowe to sprawdzona forma zabezpieczeń w domu.

Bezspornie, do szybkiego i efektywnego wykrywania różnych, niespodziewanych zdarzeń – potrzebne są odpowiednie czujki. Przyrządy te mogą reagować na m.in.: otwarcie drzwi lub okien, ruch w pomieszczeniu, dźwięk tłuczonego szkła, dym, a nawet na wyciek gazu. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele systemów typu „zrób to sam”, które są z pewnością proste w instalacji i tańsze w eksploatacji niż profesjonalne systemy alarmowe – to z całą pewnością nie zapewnią one wymaganego poziomu bezpieczeństwa

Kiedy montować alarm w domu

Czy warto zamontować alarm w domu?

Gdy rozważamy montaż alarmu w domu, zazwyczaj szukamy odpowiedzi na pytania – co lepsze kamery, alarm czy monitoring?  W takim przypadku, zawsze należy mieć na uwadze fakt, że w obecnych czasach – ochrona techniczna mienia i usługi: alarm serwis i monitorowanie alarmów to kluczowy pakiet bezpieczeństwa! Kolejnym ważnym powodem inwestycji w systemy alarmowe w domu jest wykrywanie dymu i ognia, które to często wchodzi w skład takiej oferty.

Niezależnie od tego, czy jest to włamanie, pechowe gotowanie, problem z instalacją elektryczną czy iskrą z kominka – ważne jest, aby mieć system monitorowania alarmów, który może szybko wezwać pomoc. Co więcej, wiele firm zajmujących się systemami bezpieczeństwa w domu oferuje aplikacje, które można pobrać na osobiste urządzenia mobilne. Te programy współpracują z instalacją alarmową w domu, dzięki czemu możemy otrzymywać natychmiastowe alerty o nietypowej aktywności w budynku i wokół niego (powiadomienia przez Internet, SMS) – nawet gdy jesteśmy z dala od swojej nieruchomości.

Ile kosztuje montaż instalacji alarmowej w domu?

Koszt założenia alarmu w domu jest często głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o zakupie systemu bezpieczeństwa. Opłata ta, zwykle obejmuje miesięczny rachunek oraz ceny wszelkich produktów użytych do instalacji. Bez wątpienia, początkowo wydana suma może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa rodziny, może sprawić, że koszty te będą z pewnością opłacalne. Wypada dodać, że miesięczna ochrona domu i koszt systemów alarmowych może się znacznie różnić w zależności od użytych rozwiązań technologicznych, wielkości chronionego obszaru i dodatkowych usług firmy ochroniarskiej. Oczywiście, decyzja o zamontowaniu alarmu w domu powinna być zawsze poprzedzona oceną potencjalnego ryzyka. 

Montaż alarmów

Instalacja systemu alarmowego jest zwykle kojarzona z koniecznością położenia okablowania, które to umożliwia komunikację pomiędzy poszczególnymi elementami systemu (np. czujki, centrala alarmowa, syreny sygnalizacyjne). Opłaci się wiedzieć, że jeśli nie chcemy wykuwać otworów w ścianach domu ani montować rurek na kable – korzystnym rozwiązaniem jest montaż alarmu bezprzewodowego. Należy przypomnieć, że ze względu na rodzaj połączenia między urządzeniami systemu, wyróżniamy trzy podstawowe typy instalacji alarmowych. Są to:

  • systemy alarmowe przewodowe, 
  • alarmu domowe bezprzewodowe,
  • instalacja hybrydowa (system łączący cechy dwóch wyżej wymienionych).

W domu lub małej firmie, konfiguracja czujników ruchu może wydawać się łatwiejsza niż integracja całego systemu SSWIN. Jednak zwykle jeszcze łatwiej jest po prostu przekazać pewne rzeczy profesjonalistom i pozwolić im robić swoje. Dostawcy systemów alarmowych wiedzą, jak wykonywać tą precyzyjną pracę – dzięki czemu możemy skupić się na ważniejszych rzeczach, takich jak np.: prowadzenie firmy lub spędzanie czasu z rodziną. 

alarm domowy

Alarm serwis i monitoring alarmowy

Wykwalifikowani instalatorzy systemów z Agencji Ochrony to przeszkoleni i kompetentni profesjonaliści, którzy posiadają wiedzę – jaki alarm do naszego domu jest najlepszy, jak rozmieścić czujki alarmu w pomieszczeniach i gdzie powinno znajdować się centrum sterowania alarmem domowym (tzw. manipulator). Decydując się na współpracę z Agencją Ochrony otrzymujemy pomocne i wygodne wsparcie techniczne (tzw. Alarm Serwis), gdzie uzyskamy natychmiastową pomoc – gdy napotkamy problemy z obsługą alarmu w domu. W przypadku awarii instalacji, albo gdy nastąpi seria fałszywych alarmów – Agencja Ochrony wyśle do nas do domu doświadczonego technika, który rozwiąże problemy i przywróci system do działania.

Monitoring alarmów nie zawsze jest oferowany przez specjalistę ds. instalacji. Ale po uruchomieniu systemu alarmowego w domu warto jest wybrać usługę monitorowania. W przypadku większości pakietów, takich jak np. Monitoring Włamaniowy zyskujemy dostęp do centrum wsparcia 24/7, które reaguje na wszelkie alerty lub alarmy. Kwalifikowani pracownicy ochrony zapewniają szybką reakcję na zdarzenia i są w stanie wysłać do naszego domu służby ratunkowe, patrol interwencyjny lub rozbroić system w przypadku fałszywego alarmu.

Montaż instalacji alarmowej – AJG Systemy Bezpieczeństwa Sp.z o.o

Grupa AJG może zaoferować swoim Klientom znacznie więcej niż usługi z zakresu: przeprowadzanie audytu bezpieczeństwa oraz projektowanie, instalacja, konserwowanie i serwisowanie systemów ochrony mienia. Nasza integralna oferta to także kompleksowe świadczenia: domowy monitoring alarmowy, ochrona fizyczna osób i mienia oraz ochrona fizyczna obiektu i terenu. Czy wyróżnia się AJG na krajowym rynku? Firma AJG została założona w 1990 roku przez ludzi z pasją, wizją i z planem – aby zmodernizować branżę ochrony fizycznej i zapewnić najwyższej klasy usługi z zakresu systemów bezpieczeństwa. Przez lata działalności w Polsce, Grupa AJG zbudowała silną reputację – nasi Klienci wiedzą, że mogą nam całkowicie zaufać! 

Od ochrony fizycznej przed intruzami, po monitorowane alarmy przeciwpożarowe, monitoring CCTV i fachowe wsparcie w sytuacjach awaryjnych – Grupa AJG zapewnia to, czego potrzebujesz, abyś mógł cieszyć się spokojem w swoim domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku czy w kamienicy – nasze domowe systemy alarmowe dostosowują się do potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Gwarantujemy sprawną detekcję zagrożenia i skuteczną reakcję w każdym, nawet drobnym incydencie!

Skontaktuj się z nami: tel: 52 585 15 20 lub mail: sekretariat@ajg.pl

Agencja Ochrony – AJG Systemy Bezpieczeństwa Sp.z o.o 

Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, w AJG posiadamy wieloletnie doświadczenie, mamy wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników i wysokiej jakości urządzenia w konkurencyjnej cenie. Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, oferujemy między innymi – kompleksowy montaż alarmów bezprzewodowych i przewodowych w domach oraz mieszkaniach. Co możemy zrobić dla Ciebie, dla zwiększenia bezpieczeństwa Twojej rodziny? Jak ochronimy Twój dom?

W AJG zawsze przeprowadzamy racjonalną ocenę ryzyka, robimy bezpłatną wycenę, szybko i skutecznie rozwiązujemy problemy oraz upewniamy się, że instalacja alarmowa w Twoim domu działa poprawnie i efektywnie. W AJG wiemy, że najnowsze technologie alarmowe są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa alarmu domowego może być dla niektórych osób dość kłopotliwa. Z tego właśnie powodu, po montażu alarmu – wszystko dokładnie wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojego systemu!

zestaw alarmowy

Alarmy domowe, alarm serwis – oferta Grupa AJG 2022

Aby zaoferować naszym Klientom jak największy format oferty w AJG stworzyliśmy różnokierunkowe usługi ochrony i nowoczesne, techniczne rozwiązania – dla firm i osób prywatnych, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, handlowych i przemysłowych – obniżając jednocześnie koszty użytkowania. 

Oferta AJG to:

  • Systemy technicznej ochrony mienia – to profesjonalne usługi w zakresie projektowania, montażu, konserwowania oraz serwisowania systemów ochrony mienia.
  • Monitoring Włamaniowy – monitoring systemów alarmowych i szybka reakcja na zdarzenia Grup Interwencyjnych.
  • Monitoring CCTV  – konfiguracja oparta na zaawansowanych systemach kamer oraz analizie obrazu. Natychmiastowa reakcja Operatora oraz Grup Interwencyjnych na zdefiniowane w analitykach kamer zdarzenia.
  • Monitoring Central Przeciwpożarowych – monitoring sygnałów z central przeciwpożarowych poprzez stację AJG i bezpośrednie wysyłanie informacji o pożarach i zagrożeniach do Państwowej Straży Pożarnej.
  • Wynajem Bezpieczeństwa – wypożyczenie systemów alarmowych w miesięcznej opłacie za usługę monitorowania i interwencji Grup w przypadku wystąpienia alarmów.

Firma AJP prowadzi działalność gospodarczą związaną m.in. z ochroną osób i mienia – zarówno fizyczną jak i techniczną. Podstawą prawną działalności Przedsiębiorstwa stanowi wpis do Krajowego Rejestru Sądowego Nr 0000020602 oraz Koncesja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji NR L-1223/00. Potrzebujesz alarmu do domu? Zawsze możesz zwrócić się do naszych ekspertów z konkretnym problemem – wszystko omówimy podczas konsultacji i pomożemy znaleźć Ci optymalne rozwiązanie!

Montaż systemu alarmowego – cena

Polska firma  AJG Systemy Bezpieczeństwa Sp. z o.o. wykonuje i serwisuje instalacje alarmowe na terenie całej Polski. Mamy swoje biura: w Bydgoszczy, w Warszawie, w Radomiu, we Włocławku, w Gdańsku i w Zgierzu. W AJG usługi z zakresu: systemy technicznej ochrony mają różne poziomy kompleksowości, które są zależne w dużej mierze od oczekiwań i wymagań Klienta. Zapraszamy do osobistego kontaktu i zapoznania się z naszym cennikiem.

Sprawdź również:

Formularz kontaktowy