Ochrona imprez masowych- oferta AJG 2022 - Cennik

Ochrona imprez masowych

Ochrona imprez masowych jest kluczem do zagwarantowania maksymalnego bezpieczeństwa ludziom, którzy biorą udział w dużych wydarzeniach organizowanych w Polsce. Choć rządowa ustawa o ochronie imprez masowych jasno precyzuje, kiedy zadaniem gospodarza imprezy jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim gościom, to zabezpieczenie imprezy jest często ostatnim elementem, który organizatorzy eventu biorą pod uwagę. 

agencja ochrony imprez masowych

Zabezpieczenie imprezy masowej i niemasowej np. artystycznej i rozrywkowej jest w Polsce dość często bagatelizowane, bo pod względem ochrony ludzi, różne wydarzenia mają zupełnie odmienne potrzeby. Z pewnością, mecz, koncert, festyn czy wiec wyborczy lokalnego polityka wiążą się ze znacznie większym ryzykiem, niż huczne przyjęcie urodzinowe 18-latka. Ale nie oznacza to, że nie trzeba próbować wyeliminować potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa wydarzeń i nie warto korzystać z usług firmy ochroniarskiej z zakresu ochrona imprez masowych.

Ochroniarz - AJG

Bezpieczeństwo na imprezach masowych

Poczucie bezpieczeństwa na imprezach masowych jest bardzo istotną kwestią, bo większość ludzi w Polsce chce czuć się po prostu bezpiecznie, kiedy idą na duże wydarzenie. Jeśli spokój i poczucie bezpieczeństwa zgromadzonych na imprezie osób zostaną naruszone, to nie tylko spowoduje to złą reklamę, ale stwarza również długoterminowe problemy prawne dla wszystkich organizatorów.

Nie podlega dyskusji fakt, że za każdym razem, gdy zbiera się duża grupa osób w jednym miejscu, występują istotne zagrożenia takie jak np.: wandalizm, bójki, rzucanie niebezpiecznych przedmiotów. Trzeba jednak pamiętać, że głównym celem zabezpieczenia imprezy masowej przez wynajętą firmę ochroniarską nie jest tylko reagowanie na agresywne zachowania ludzi. 

Ochrona imprez masowych to przede wszystkim:

 • zapobieganie występowaniu zagrożeń, 
 • dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzenia, 
 • ochrona porządku publicznego podczas imprezy, 
 • monitorowanie wszelkich groźnych wydarzeń, 
 • a w razie potrzeby, szybkie i skuteczne usuwanie występujących niebezpieczeństw.

Z tego właśnie powodu, na koncertach i meczach, widocznym elementem każdej imprezy są pracownicy ochrony (ochrona fizyczna). Wynajęci ochroniarze są też pierwszym “punktem kontrolnym” jaki napotykamy, gdy wchodzimy na teren nieruchomości, gdzie organizowany jest uroczysty event. Z kolei, na ważnych wydarzeniach, w których udział biorą znani politycy lub biznesmeni, spotyka się nawet wykrywacze metalu przy wejściach i agentów ochrony z bronią. Bezspornie, potencjalny agresor widząc takie środki bezpieczeństwa nie odważy się działać.

Skontaktuj się z nami: tel: 52 585 15 20 lub mail: sekretariat@ajg.pl

Ustawa o ochronie imprez masowych

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych jasno precyzuje kwestie typu: co to jest impreza masowa, ile ochrony na imprezach masowych, co powinien zawierać plan zabezpieczenia imprezy masowej i kto odpowiada za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej. Dodatkowo, na rzędowej stronie Gov.pl zamieszczone są ogólnodostępne informacje na ten temat (cytuję):  “Impreza masowa to wydarzenie sportowe, artystyczne lub rozrywkowe, w którym bierze udział przynajmniej:

 • 1000 osób na otwartej przestrzeni
 • 500 osób w budynkach, obiektach sportowych (imprezy artystyczno-rozrywkowe)
 • 300 osób w budynkach, obiektach sportowych (imprezy sportowe)
 • 200 osób w budynkach, obiektach sportowych (imprezy sportowe podwyższonego ryzyka, np. niektóre mecze piłkarskie)”.

Na Gov.pl jest też poruszona bardzo ważna kwestia – zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej i zamieszczona została tam, taka oto informacja: “Chcesz zorganizować mecz piłki nożnej lub koncert? Pamiętaj, że udana impreza masowa to nie tylko efekt przygotowań, ale też zadbanie o konieczne formalności przez rozpoczęciem imprezy. Jeśli planujesz zorganizować takie wydarzenie, postaraj się o zezwolenie.”.

Ochroniarz - AJG

Zabezpieczenie imprezy masowej – plan

Upewnienie się, że ważne uroczystości i wydarzenia przebiegają bez komplikacji ma kluczowe znaczenie. Każdy aspekt wydarzenia musi być perfekcyjnie dopracowany, dlatego przy ochronie imprez masowych niezbędne jest wcześniejsze planowanie, aby uniknąć problemów. Organizator imprezy musi mieć gotowy plan zabezpieczenia, który jest tworzony przez specjalistów z Agencji Ochrony po ocenie potencjalnego ryzyka.  

W dużym uproszczeniu, plan zabezpieczenia imprezy masowej powinien obejmować:

 • oznakowanie dróg ewakuacyjnych i punktów pomocy,
 • kierunki masowej ewakuacji ludzi,
 • kto będzie kierował ludzi do wyjść awaryjnych, 
 • lokalizacje bezpiecznych pomieszczeń lub obszarów (tzw. teren zbiórki),
 • gdzie personel powinien spotykać się w nagłych wypadkach,
 • jak personel będzie się komunikował w sytuacji awaryjnej.

Plan ochrony imprezy masowej musi uwzględniać udział służb porządkowych, służb informacyjnych oraz kierującego tymi służbami – kierownika do spraw bezpieczeństwa. Kierownik do spraw bezpieczeństwa to osoba wyznaczona przez organizatora wydarzeń, reprezentująca go w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy masowej. Dobra współpraca kierownika do spraw bezpieczeństwa z policją jest gwarantem najwyższej ochrony.

Ochrona imprez i uroczystości prywatnych

Ochrona na prywatnej imprezie nie zawsze jest potrzebna, zwłaszcza jeśli uroczystości odbywają się w restauracji, która ma własnych ochroniarzy. Ale niektóre lokale w Polsce zalecają, aby gospodarze wydarzenia wynajmowali własną ochronę na imprezę. Świętowanie urodzin z rodziną i przyjaciółmi powinno oznaczać, że wszyscy świetnie się bawią. Ale sytuacje “napędzane” alkoholem, w niektórych przypadkach oznaczają poważne problemy dla gospodarza, a kwota za zniszczenia spowodowane przez pijanych gości, może przewyższyć koszt całej imprezy! 

Ostatnio, bardzo ważne stało się również bezpieczeństwo tzw. “weselne”. Dyskretni ochroniarze są na wielu weselach w Polsce, bo tłum ludzi w połączeniu z alkoholem może doprowadzić do jakże nieprzyjemnego obrotu wydarzeń. Co więcej pracownik ochrony pilnuje, żeby na sali weselnej nie było nieproszonych gości, a w nagłych przypadkach, w razie potrzeby, potrafi udzielić pierwszej pomocy. Ochroniarze z agencji ochrony mogą “mieć oko” na prezenty dla Pary Młodej, bo kradzież pieniędzy na weselach w Polsce nie należy niestety do rzadkości.

Wynajem ochrony na imprezę biznesową

W Polsce jest organizowanych wiele imprez, gdzie wykorzystuje się event marketing, zarówno marketing B2C, jak i B2B i biznesu każdej wielkości, bo takie wydarzenia choć wymagają dużo pracy, dają też szansę na większe zyski. Obecnie Polacy biorą często udział w: szkoleniach, konferencjach, seminariach, targach czy pokazach. Te wszystkie imprezy biznesowe dają uczestnikom możliwość przeżycia ekskluzywnego doświadczenia, ale oprócz cateringu, ludzie oczekują też innych aspektów, takich jak wspomniane już – poczucie bezpieczeństwa. Nie podlega dyskusji fakt, że darmowe wino i przekąski mogą przyciągnąć niechcianych gości, dlatego zawsze opłaca się mieć pod ręką profesjonalną ochronę.

Przenosząc się do korporacyjnego świata wydarzeń, od konferencji, przez targi, pokazy, szkolenia, po eventy firmowe – wykwalifikowani pracownicy ochrony mogą skutecznie dbać o bezpieczeństwo zgromadzonych, odstraszać nieproszonych gości i prowadzić procedury ewakuacyjne. Pracownicy ochrony z firmy ochroniarskiej zawsze ochronią imprezę i zrobią to, bez użycia niepotrzebnej siły i przemocy. Dodatkowo, dzięki zabezpieczeniom technicznym, jak np. monitoring CCTV, personel ochrony zawsze zareaguje na czas i nie dopuści do wywołania “rozróby”.

Skontaktuj się z nami: tel: 52 585 15 20 lub mail: sekretariat@ajg.pl

Ochrona imprez masowych – oferta Grupa AJG 2022

Od szalonych imprez z okazji 18-tych urodzin, przez huczne śluby i wesela i eventy firmowe, po imprezy masowe – zasadniczo żadna uroczystość, nie przebiega gładko od początku do końca. Jeśli chodzi o organizację imprezy, opłaca się być przygotowanym! W AJG rozumiemy, że chcesz, aby impreza organizowana przez Ciebie była jak najlepsza, a goście świetnie się bawili i rozmawiali o tym wydarzeniu jeszcze przez klika tygodni. Z tego właśnie powodu, Grupa AJG podczas ochrony imprez masowych i niemasowych, zagwarantuje Ci profesjonalną usługę wykonaną przez personel korzystający z najnowocześniejszych osiągnięć techniki, które zdecydowanie podniosą bezpieczeństwo Twojej imprezy (mobilne centrum CCTV oraz drony).

Chcesz zorganizować imprezę masową i nie wiesz z jakim ryzykiem masz do czynienia? Masz wiele rzeczy do zrobienia przed imprezą i stresujesz się, bo nie złożyłeś jeszcze zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej? Przed Tobą niezwykle ważna uroczystość prywatna lub firmowa i czujesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy, aby ochronić swoich gości? Zaangażuj nas, a my Ci pomożemy! 

Agencja ochrony AJG

Agencja Ochrony – AJG Systemy Bezpieczeństwa Sp.z o.o 

Grupa AJG oferuje Ci usługi z zakresu ochrony imprez. Wypada w tym miejscu dodać, że bez względu na to, jak duże jest Twoje wydarzenie i gdzie się będzie odbywać – mamy lokalny zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa, który zadba o to, aby przebiegło ono bez incydentów. A gdy nawet pojawiają się jakieś problemy i wystąpi zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia, wiemy jak działać, aby rozwiązać to szybko i profesjonalnie! AJG to polska agencja ochrony, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta. Aby zaoferować naszym Klientom jak największy format oferty – stworzyliśmy różnokierunkowe usługi ochrony i nowoczesne, techniczne rozwiązania – dla firm i osób prywatnych, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa – obniżając jednocześnie koszty. 

Ochrona imprez masowych – cennik

Zabezpieczenie imprezy masowej w AJG nie jest gotowym pakietem usług. W naszej firmie ochroniarskiej, każde zlecenie na ochronę imprezy traktowane jest indywidualnie, aby Klient mógł otrzymać rozwiązanie “szyte na miarę”.  Zawsze możesz zwrócić się do naszych ekspertów z konkretnym problemem – wszystko omówimy podczas konsultacji. Pomożemy znaleźć Ci odpowiednie rozwiązania i zaproponujemy konkurencyjną wycenę bezpieczeństwa imprezy! Potrzebujesz ochrony na imprezę? Skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie!

Formularz kontaktowy