Czy warto zamontować alarm w domu? Jaki alarm wybrać?

Czy warto zamontować alarm w domu?

Ochrona domu przez systemy alarmowe, czy warto w to wchodzić? Choć najskuteczniejszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie w Polsce to obecnie alarm, to nowoczesne domowe systemy alarmowe oferują wiele innych funkcjonalności, które zwiększają ochronę mieszkańców w takim samym stopniu, jak klasyczne alarmy a przy tym mają wiele dodatkowych funkcji.

Nie możesz jednak zapominać, że Twój dom jest tak bezpieczny, jak skuteczny jest chroniący go system alarmowy! Kolejną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć jest to, że alarm w domu musi być odpowiednio dopasowany, aby mógł zadziałać w 100% w sytuacji zagrożenia. 

 alarm w domu

System alarmowy w domu jest tak dobry, jak adekwatne są czujniki i inne urządzenia go tworzące, a umieszczenie czujek we właściwych miejscach to integralna ochrona osób i mienia. Jeśli zamierzasz zainwestować w wysokiej jakości, profesjonalnie zainstalowany system alarmowy domu z powiadomieniem na telefon i szukasz odpowiedzi na pytanie – czy warto zamontować alarm w domu, to musisz wiedzieć, że jest przynajmniej kilka powodów! Dlaczego opłaca się inwestować w systemy alarmowe? Sprawdźmy to!

Po co alarm w domu?

Domowy system alarmowy to pierwsza linia obrony, która zapewnia bezpieczeństwo Twojej rodzinie i własności. Obecnie, alarmy domowe to standardowy sprzęt w wielu polskich domach. Oczywiście, Internet sprawił, że stworzenie bezpiecznego, “inteligentnego” domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

W Polsce jest wiele nieruchomości prywatnych, w którym za pomocą smartfona i aplikacji można zdalnie sterować:

 • bramą wjazdową,
 • furtką,
 • zamkami w drzwiach,
 • roletami w oknach,
 • oświetleniem,
 • ogrzewaniem,
 • zraszaczami w ogrodzie,
 • a nawet poidełkami dla zwierząt. 

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w wielu domach w Polsce montowane są kamery, które umożliwiają monitorowanie domu z dowolnego miejsca za pomocą telefonu lub tabletu. Po co kamery w domu? Odpowiedzi na to pytanie, jakie uzyskamy od właścicieli prywatnych nieruchomości są bardzo proste. Chcę mieć wszystko “na oku”. Chcę mieć nadzór nad dziećmi, gdy nie ma mnie w domu. Trzeba zauważyć w tym miejscu, że rozwój specjalizacji – alarmy domowe ułatwił Polakom ochronę rodziny i domu. Popularność tego typu zabezpieczeń specjalnie nie dziwi, bo domowe systemy alarmowe zmniejszają stres i codzienne zmartwienia wielu ludzi podobnie jak systemy monitoringu.

Alarm do domu

Obecnie, możesz bez problemu skorzystać z usług jakie ma w swojej ofercie Agencja Ochrony (takich jak np.: monitoring włamaniowy lub monitoring central przeciwpożarowych) Oczywiście im większą ofertę dla osób indywidualnych ma firma ochroniarska, tym solidniejszej ochrony domu możesz się spodziewać.

Domowe systemy bezpieczeństwa z Internetu są doskonałe dla tzw. “majsterkowiczów” i właścicieli domów z ograniczonym budżetem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić na opłatach instalacyjnych i kosztach monitoringu. Większość alarmów typu “zrób to sam” jest łatwa w instalacji w domu i jest sprzedawana jako tanie zestawy, które można skonfigurować tak, aby odpowiadały konkretnym potrzebom (np. dzwonki wideo, które umożliwiają łatwy sposób sprawdzenia, kto stoi przed Twoimi drzwiami, albo czujniki ruchu wykorzystywane przy zabezpieczeniu drzwi i okien). 

Systemy alarmowe “dla początkujących” mogą być tylko tzw. sygnalizatorami, które powiadomią Cię np. o próbie włamania. W praktyce, oznacza to, że ​​będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy czujniki wykryją ruch, ale to Ty osobiście musisz skontaktować się ze służbami ratunkowymi, w przypadku włamania. Musisz również pamiętać, że wiele systemów alarmowych kupionych przez Internet ma wstępnie zaprogramowane standardowe kody dostępu np. 0123, a wielu producentów używa tej samej sekwencji liczb dla każdego modelu alarmu – co oznacza, że ​​te informacje może znaleźć bez problemu także włamywacz, więc należy je zmienić niezwłocznie po montażu systemu SSWiN. 

Kiedy montować alarm w domu?

Specjalistyczne systemy alarmowe do domu są dostępne w różnych konfiguracjach, możliwościach integracji i wielu zastosowaniach. Niektóre alarmy mogą obejmować mniejsze budynki, a inne instalacje bezpieczeństwa muszą pokryć duże powierzchnie obszarowe i wymagają starannego planowania przez doświadczonego specjalistę ds. bezpieczeństwa. Niezależnie od przypadku i od oceny istniejących zagrożeń, właściciele domów w Polsce potrzebują systemu alarmowego klasy komercyjnej.

Kiedy montować alarm w domu? Podejmując decyzję o współpracy z lokalną Agencją Ochrony i wybierając usługę montaż alarmów domowych, powinieneś odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania, które zwiększą Twoją świadomość w tej sprawie. Jak ważne jest Twoje poczucie bezpieczeństwa w domu? A co z bezpieczeństwem członków Twojej rodziny? Życie, zdrowie, kosztowności, majątek? Twój dom? Jak to wszystko zamierzasz chronić? Zainstalowanie specjalistycznych, domowych systemów alarmowych może zapewnić Tobie, Twojej rodzinie i Twojemu mieniu – ochronę, jakiej potrzebujesz!

Jaki alarm do domu?

Jaki alarm do domu polecam? Zdecydowanie, profesjonalne systemy alarmowe! Podczas gdy wiele osób korzysta jeszcze z tanich, chińskich komponentów bezprzewodowych, które są instalowane przy użyciu taśmy dwustronnej, to specjalistyczne alarmy domowe nie mają sobie równych! Oczywiście taki alarm domowy wymaga profesjonalnej instalacji i konserwacji, firmy ochroniarskie oferują również profesjonalny monitoring 24/7, który jest bardzo pomocny. W odróżnieniu od prostego układu z Internetu, profesjonalny system alarmowy do domu składa się m.in. z:

 • czujek ruchu,
 • sygnalizatora akustycznego,
 • przycisku napadowego,
 • centrali alarmowej,
 • manipulatora,
 • kontaktronów,
 • i wielu urządzeń z serii techniczna ochrona mienia.

Wypada również wspomnieć o SSWIN. System Sygnalizacji Włamania i Napadu to instalowany w wielu domach w Polsce układ wysokiej klasy zabezpieczeń. Dodatkowo, SSWIN – system alarmowy do domu może chronić określone strefy wewnątrz i na zewnątrz domu, co jest niezwykle istotne w przypadku rodzin z dziećmi. Dlaczego? Gdy alarm w domu jest używany, gdy jesteś w domu z rodziną, aktywując ochronę obwodową, ale dezaktywując wewnętrzne czujniki ruchu, pozwalasz na swobodne poruszanie się dzieci w domu, bez możliwości wyjścia na zewnątrz.

Monitoring SSWIN pozwala także na kontrolę online i sterowanie alarmem domowym przez telefon komórkowy i jeśli rodzic włączy alarm w jednej strefie na terenie nieruchomości (np. w garażu), to dostanie natychmiastowe powiadomienie, jeśli któreś z nastoletnich dzieci bez jego pozwolenia będzie próbowało wyjechać z garażu samochodem. W takim przypadku możliwa jest szybka reakcja i zamknięcie drzwi garażowych na klucz, “na odległość” przez telefon.

włamanie dom

Co jest lepsze monitoring czy alarm?

Specjalistyczny alarm w domu może powiadomić Cię o problemie z gazem, wodą lub ogniem. Wiele takich instalacji alarmowych można doposażyć w odpowiednie czujniki do wykrywania włamania, pożaru i czadu i jeśli czujniki alarmowe wykryją problem, otrzymujemy powiadomienie. Dzięki temu, osoby przebywające w domu mają czas na opuszczenie budynku i wezwanie pomocy.

Agencje Ochrony w Polsce coraz częściej oferują usługi montaż alarmów domowych i profesjonalne usługi monitorowania. Jak już wspomniałem, jest to bardzo zbawienne rozwiązanie, bo jeśli alarm w Twoim domu przywoła centralny system monitorowania, to zyskujesz 100% pewność, że cokolwiek się stanie, to pomoc jest już w drodze. Pracownicy Agencji Ochrony niezwłocznie ruszą Ci na ratunek, a razie potrzeby wezwą służby ratunkowe. Dodatkowo, domowy system alarmowy zintegrowany z systemem monitoringu wideo zarejestruje próbę włamania nawet gdy nie ma Cię w domu (bo np. wyjechałeś z rodziną na wakacje) i zaalarmuje policję o działalności przestępczej mającej miejsce na terenie Twojej nieruchomości.

Monitorowanie alarmów

Monitorowanie alarmów nie zawsze jest dołączone do oferty montażu alarmów domowych, ale często tak jest, zapewniając tym samym wygodny, kompleksowy pakiet ochrony oczywiście wymagane jest opłacenie abonamentu. W wybranych przypadkach, firma ochroniarska, która zainstalowała Twój alarm domowy, będzie go również mogła monitorować, serwisować i konserwować, zapewniając Ci tym samym bezproblemową ochronę rodziny i domu.

Dodatkowo, instalatorzy systemów alarmowych z Agencji Ochrony są na bieżąco z najnowszymi technologiami zabezpieczeń, od zaawansowanych czujników laserowych, po kamery o ultra wysokiej rozdzielczości z dużym polem widzenia przy słabym oświetleniu. 

Jeśli zdecydujesz się na współpracę  z profesjonalną Agencją Ochrony, będzie ona w stanie zająć się także wszystkimi szkoleniami domowników z obsługi alarmu, aktualizacjami systemu oraz dokonać niezbędnych napraw, co jest ważne w sytuacji np. gdy występują fałszywe alarmy. Takie wsparcie techniczne jest czasami dostępne przez całą dobę, więc nigdy nie pozostaniesz “na lodzie”, gdy coś pójdzie nie tak z rozbrojeniem alarmu. O czym jeszcze warto pamiętać? Branża techniczna ochrona mienia nieustannie się rozwija i uaktualnienie alarmu domowego o najnowsze technologie jest potrzebne, aby zapewnić jego płynne i skuteczne działanie przez wiele lat. 

Czy warto zamontować alarm w domu?

Systemy alarmowe bezsprzecznie odstraszają działalność przestępczą, bo niekiedy sama obecność tabliczki z nazwą Agencja Ochrony na ogrodzeniu, zniechęca wielu włamywaczy, którzy nie chcą zostaną przyłapani przez właściciela domu lub policję na gorącym uczynku. A jeśli włamywacze widzą zainstalowane kamery bezpieczeństwa, szanse na popełnienie przestępstwa jeszcze bardziej maleją. Co więcej, monitoring włamaniowy może zaalarmować agencje ochrony jeśli dzieje się coś złego w Twoim domu, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno Twoim bliskim, jak i skutecznie chroni Twój majątek.

Nowoczesne systemy alarmowe oferują właścicielom domów coś więcej niż tylko możliwość ”zobaczenia”. Cichy alarm w domu może poinformować Cię online, gdy ktoś wejdzie do domu (np. dziecko po powrocie ze szkoły). Ale systemy bezpieczeństwa w domu mogą również ostrzegać, jeśli ktoś “bez zaproszenia” próbuje wejść do środka. Większość alarmów domowych jest wyposażona w tzw. “przycisk paniki”, który pozwala osobie w domu wysłać sygnał alarmowy do firmy ochroniarskiej, jeśli ktoś próbuje wtargnąć do środka, gdy system alarmowy nie jest uzbrojony. Warto wiedzieć, że właściciel domu może również zdalnie uzbrajać i rozbrajać system alarmowy.

włamanie a alarm w domu

Ile kosztuje domowy system alarmowy?

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalnie zainstalowany system alarmowy, zazwyczaj będziesz płacić miesięczną lub roczną opłatę. Z reguły, w zależności od swoich potrzeb możesz wybrać: systemy technicznej ochrony mienia, które sam nadzorujesz lub uiścić opłatę miesięczną w usłudze wynajem bezpieczeństwa, aby Twój dom był całodobowo monitorowany przez ochroniarzy z Agencji Ochrony.

W niektórych przypadkach będziesz zobligowany do zapłacenia kosztów komponentów sprzętowych. Ale w przypadku większości systemów alarmowych, kupujesz sprzęt od razu i możesz uniknąć jakichkolwiek opłat, jeśli zdecydujesz się na samodzielne monitorowanie. Jeśli dodasz koszt monitorowania świadczonego przez firmę ochroniarską, opłaty będą się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz krótkotrwałą czy długoterminową umowę. 

Monitorowanie profesjonalnie zainstalowanych systemów domowych jest zwykle droższe, ale Agencja Ochrony ma atrakcyjny cennik na komponenty zabezpieczające tzn. urządzenia, z których składa się system alarmowy. Instalatorzy alarmów z Agencji Ochrony są często w stanie zaoferować rozsądną cenę, a nawet rabaty – zwłaszcza, gdy kupujesz od nich i instalujesz cały system alarmowy z pakietem – monitoring i serwis. Cena za alarm i inne usługi jest szczegółowo ustalana przy podpisywaniu umowy. 

Podsumowanie:

Na zakończenie, w temacie, czy opłaca się inwestować w systemy alarmowe, warto zwrócić również uwagę na fakt, że firmy ubezpieczeniowe w Polsce nie lubią ryzyka. Jeśli masz profesjonalny system alarmowy w domu, to ryzyko: kradzieży, dewastacji, pożaru lub zalania z całą pewnością jest mniejsze. W niektórych przypadkach, firmy ubezpieczeniowe obniżąją stawki składek polis ubezpieczeń domów, ponieważ system alarmowy zmniejsza możliwość wystąpienia wielu niebezpieczeństw. 

Ta kwestia może być szczególnie kusząca dla osób, które kredytowały zakup lub budowę domu. Obecnie konsekwencje finansowe hipotecznych kredytów mieszkaniowych mogą sprawić, że poczujesz się dość ograniczony finansowo. Dlatego każda możliwość długotrwałego obniżenia wydatków powinna być przez Ciebie mile widziana! 

Formularz kontaktowy