Kamery z funkcją nagrywania głosu - dlaczego warto je mieć? Ile kosztują?

Kamery z funkcją nagrywania głosu – dlaczego warto je mieć? Ile kosztują?

Kamery CCTV z funkcją nagrywania głosu, to świetne rozwiązanie w zakresie ochrony i zabezpieczenia mienia. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kamer z wbudowanym mikrofonem ich zastosowanie i rozmieszczenie objęte jest nie tylko ograniczeniem prawnym, ale i etycznym. 

Kamery CCTV, czyli najprościej mówiąc monitoring wizyjny, daje właścicielom posesji (zarówno prywatnych, jak i firmowych) ogromne możliwości. Poza opcją zapisu strumienia wideo, kamery z funkcją nagrywania głosu umożliwiają dodatkowo zapis audio. 

Kamery CCTV z funkcją nagrywania głosu jak działają ? 

Tego rodzaju urządzenie, w przeciwieństwie do kamer tradycyjnych, przesyła jednocześnie wraz z obrazem dźwięk (strumień audio/video). Przy tym nie wymaga doprowadzenia przewodu łączącego mikrofon z kamerą. 

Na rynku dostępne są zarówno nowoczesne kamery sieciowe IP, jak i kamery analogowe. 

W przypadku kamer z wbudowanym już mikrofonem, urządzenie służące do nagrywania dźwięku (występuje najczęściej w postaci małego otworu) zlokalizowane jest w przedniej części obudowy kamery. W wielu modelach kamer istnieje możliwość konfiguracji czułości dźwięku.

Kamery z funkcją nagrywania głosu od czego zależy ich koszt? 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje zestaw kamer do domu i od czego zależy ich koszt, w tej części tekstu z pewnością znajdziesz odpowiedź. 

Zacznijmy od drugiej części pytania. 

W kwestii wysokości kosztu zakupu i montażu kamery z funkcją nagrywania głosu jego wysokość będzie zależała od kilku czynników. 

Pod uwagę należy wziąć w przypadku firm:

  • cenę rejestratora,
  • liczbę kamer, 
  • cenę kamery,
  • poziom trudności wykonania instalacji. 

Z kolei w przypadku instalacji kamer na terenie prywatnej posesji koszt montażu uzależniony będzie od ilości, rodzaju i typu zamontowanych kamer, jak również ich lokalizacji. Koszt może dodatkowo wzrosnąć w przypadku kamer obrotowych (ich montaż wymaga użycia co najmniej dwóch kabli i programowania). 

Kamery z funkcją nagrywania głosu ile kosztują? 

W zależności od tego czy montaż i instalacja dotyczy prywatnej posesji, czy terenu firmy koszt może wynieść od 1500 złotych (podstawowy zestaw kamer do domu) do nawet 10 000 złotych (w przypadku zaawansowanego systemu). 

Z kolei decydując się na prosty, podstawowy zestaw monitoringu bezprzewodowego koszt będzie znacznie niższy oscylując wokół kwoty tysiąca złotych. Podobnie rzecz się ma w przypadku analogowego zestawu kamer, rejestratora i akcesoriów do instalacji. W tym przypadku będzie to koszt rzędu od 400 do 700 złotych. Cyfrowe kamery posiadające większą rozdzielczość, to z kolei wydatek 900-2000 zł.

Kamery z funkcją nagrywania głosu – dlaczego warto je mieć?

Monitoring wizyjny pozwala nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo domowników, ale również skutecznie poprawić komfort życia. Dzięki kamerom z funkcją nagrywania głosu zamontowanym w dziecięcym pokoju rodzice mają możliwość na bieżąco reagować na to, co dzieje się z ich dzieckiem. Niektórzy pracodawcy montują kamery w swoim biurze by wyłapać przewinienia pracowników, podryw w pracy czy oszczerstwa.

Z kolei monitoring zamontowany na zewnątrz posesji zaalarmuje domowników w sytuacji nieproszonego wejścia na teren ich posiadłości. O ile w przypadku kamer z możliwością nagrywania głosu zamontowanych w domu nie ma problemu, o tyle opcja nagrywania głosu na terenie firmy czy w miejscu publicznym jest już kwestią problematyczną ze względu na zapisy RODO. Dlatego zanim użyjemy kamery z możliwością nagrywania głosu, warto zapoznać się z obecnymi przepisami regulującymi te kwestie.

Formularz kontaktowy